Lëkundje tërmeti në vendin tonë, ja ku ishte epiqendra

Pak minuta më parë, në vendin tonë janë ndier lëkundje dhe dridhje të lehta tërmeti.

Epiqendra ishte në veri-lindje të Durrësit dhe pati një magnitudë 3.4 të shkallës Rihter dhe thellësi 8 kilometra, sipas faqes europiane për tërmetet EMSC.

Deri tani nuk janë raportuar dëme materiale nga tërmeti.

auto Capture1609007996