Serbia nis sot vaksinimin kundër virusit, shqiptarët në meshirë të fatit, qeveria ka vdekur

Serbia nis sot vaksinimin me prodhimin e ‘Pfizer’. Në orën 10:00, 3 të parët që do të vaksinohen janë kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, Ministri Dr. Kisić Tepavčević dhe epidemiologu Predrag Kon.

Duket se Serbia është vendi i parë që do të fillojë vaksinimin ndaj COVID-19, teksa një ditë pas Krishtlindjeve pritet të fillojë edhe në Greqi. Në fakt Serbia e cila e aprovoi individualisht vaksinën ka marrë tashmë 5 mijë dozat e para.

Ndërkohë për pjesën tjetër të Ballkanit duket se do të duhet të pritet fillimi i 2021.