Covid-19 i merr jetën ish-gazetarit të njohur të TVSH

Ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19, gazetari i njohur Lek Plani. Plani njihet për një karrierë të gjatë në media, ku ka qenë pjesë e TVSH-së dhe Deutsche Welle në shqip dhe Radio Shkodrës.

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi shkruan se, ndarja nga jeta e gazetarit të mirënjohur Lekë Plani, është një lajm i hidhur për mediat, gazetarët, por edhe Shkodrën.

“Ndarja nga jeta e gazetarit të mirënjohur Lekë Plani, është një lajm i hidhur për mediat, gazetarët, por edhe Shkodrën.

Me një karrierë të gjatë në Radio Shkodra, RTSH, Deutsche Welle, por edhe mediat lokale, Lekë Plani spikati për profesionalizmin dhe seriozitetin në punën e gazetarit.

Ngushëllime familjes por edhe komunitetit të gazetarëve të Shkodrës për këtë humbje!”, shhkruan Ademi.

131983743 2812022575712118 2552737699075977723 n