Policia liron të arrestuarit për kontrabandë në Qafë Thanë, Berisha: Ishin të parisë së krimit

Një doganie dhe një shofer të cilët u arrestuan disa ditë më parë në doganën e Qafë-Thanës për kalim të mallrave kontrabandë, mësohet se janë liruar ditën e sotme nga qelitë.

Denoncimin e ka bërë publik ish-Kryeministri Berisha, sipas të cilët, motivi i lirimit lidhet me faktin se ishin të parisë së krimit.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Lirohen te arrestuarit per kontrabande ne Qafe Thane!

Motivi: ishin te Parise se Krimit!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Mirmengjez zoti ju bekofte paci vetem shendet per gjithe jeten. Dua tju ve ne dijeni miku kry jone nje skandal te papare ne doganen Q. Thane u ndalua nje doganier dhe shofer per mallra kontrabande qe jane futur nga Dogana Q.Thanë pa aksizë pa zhdoganim u ndaluan 3 ditë të dy doganieri dhe shoferi dhe dje u dha masa nga prokuroria me detyrim paraqitje, Po I hyre gjemp në kembë askujt.

Mund ta verifikoni edhe vetë ju Kry.Jonë.

Nuk lanë dikaster pa pavajtur për të qenë të lirë dhe të vazhdojnë punën.

Po ju dërgoj dhe adresen ku mund të vireni në dijeni më gjatë për ngjarjen. Zoti ju bekoftë.