Ballina Aktualitet Berisha denoncon skandalin: Organet e Vettingut i kërkojnë AKEP mbylljen e portaleve...

Berisha denoncon skandalin: Organet e Vettingut i kërkojnë AKEP mbylljen e portaleve që denoncojnë korrupsionin e Ramës

Edi Rama vazhdon synimin e tij për të vendosur në censurë portalet të cilat denoncojnë korrupsionin e qeverisë së tij/ Rama mësohet se do t’i kërkojë AKEP-it, bllokimin e portaleve dhe të rrjeteve sociala që publikojnë të dhëna mbi korrupsionin e tij.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha, i cili i referohet denoncimit të një punonjësi të Vettingut.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Breaking News!

E padëgjueshme! Edvin Kristaq Xhelati përdor vetingun për të vendosur censurën!!

Miq, Organet e vetingut me urdhër të Edvin Kristaq Xhelatit do ti kërkojnë AKEP-it të Partise censurën, bllokimin e portaleve dhe të FB që u nxjerrin atyre korrupsionin dhe të palarat! Turp dhe faqe e zezë!

Lexoni denoncimin e punonjësit dixhital.sb

Pershendetje dr jam punonjes nga sistemi i vetingut desha te ju informoj se me urdher nga larte thuhet vet nga Edvini organet e Vetingut te diskretituara nga akuzat e bazuara drejte tyre per veprimtarine tyre korruptive do ti kërkojnë AKEP dhe FB mbylljen e disa llogarive dhe portaleve të cilat po ia çjerrin maskën aureolës fake të procesit, me pretendimin e qarkullimit të lajmeve të rreme për reformën.

Exit mobile version