Dhunë barbare ndaj minorenit nga policët e Ardi Veliut

Djali në foto është vetëm 16-vjeç. Ai është dhunuar barbarisht nga banditët me uniformë policie gjatë protestës për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha. Ai është goditur me grushta dhe shkelma nga policët që e shoqëruan në komisariatin e policisë.
Për këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe ish-Kryeministri Berisha.

“Mbrojtësit e vrasësit me pagesë dhe uniformë të Edvin Kristaq Xhelatit keqtrajtojnë shtazërisht kryengritësit e pamposhur! sb”, shkruan Berisha.

131459149 1788419717985594 2992423627134426603 n