Paloka: Shqiptarët të braktisur në pandemi, Rama shpenzon paratë tona në udhëtim kënaqësie

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar me një shenim në faqen e tij në Facebook pas vizitës që Rama zhvilloi në SHBA në kërkim të vaksinës por që doli që ishte thjesht propagandë dhe shoping për kreun e qeverisë.

“Shqipëria është vendi që jep ndihmën me të ulet ekonomike në rajon, që ka braktisur qytetarët gjatë pandemisë. Ndërkohë që Rama i shpenzon paratë tona në një udhëtim kënaqësie”. “Turp!, shkruan Paloka.

Postimi i plotë i Palokës

Ndërsa Shqipëria vuan nga kriza e rëndë ekonomike dhe shëndetësore, ndërsa policia përdori dhunë ndaj të rinjve në rrugë, Edi Rama vazhdonte udhëtimin e tij luksoz javën e kaluar për të bërë pazar në dyqanet luksoze të Neë York-ut.

Shqipëria është vendi që jep ndihmën me të ulet ekonomike në rajon, që ka braktisur qytetarët gjatë pandemisë. Ndërkohë që Rama i shpenzon paratë tona në një udhëtim kënaqësie. Turp!