Basha: Demonstratat provojnë se askush nuk i beson më Ramës! Boll më! Është koha për ndryshim!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një postim në Twitter, shkruan se demonstratat e fundit provojnë se askush nuk i beson më Ramës.

“Demonstratat provojnë se askush nuk i beson më Ramës pas 7 vite dështimesh dhe premtimesh të rreme. 7 vite rrënim ekonomik, rritje e kostos së jetesës, rritje e papunësisë, shkatërrim i sistemit shëndetësor dhe dhunë ndaj rinisë shqiptare. Boll më! Është koha për ndryshim!”, shkruan Basha.