Ballina Aktualitet Foto/ Rama tmerrohet nga protesta e të rinjve, ia ‘mbath’ nga Kryeministria

Foto/ Rama tmerrohet nga protesta e të rinjve, ia ‘mbath’ nga Kryeministria

Për të gjashtën ditë radhazi, qytetarët janë mbledhur sërish për të protestuar për vrasjen e Klodian Rashës nga efektivi i policisë.

Mësohet se pak para nisjes së protestës kryeministri Edi Rama është larguar nga Kryeministria.

Ende situata paraqitet e qetë, ndërsa forcat e rendit kanë marrë masat dhe janë vendosur në vende të ndryshme.

Policia që është vendosur në sheshin Skënderbej po bën verifikimin e të rinjve që hyjnë në shesh, ndërsa është shprehur e vendosur që do të zbatohen masat anti COVID dhe nuk do të lejohet asnjë grumbullim.

Exit mobile version