Protestohet edhe në New York, para ambasadës shqiptare: Drejtësi për Klodianin (Foto)

Edhe shqiptarët në New York janë ngritur në protestë pas vrasjes së Klodjan Rashës nga policia. Ora 12.00, mesditë pranë ambasadës shqiptare në New York, shqiptarët kanë ndezur qirinj në shenjë nderimi për të riun që u vra nga një punonjës policie.

Protesta është ndërmarrë nga nga dy shoqata “USA-ALBANIAN SOCIETY dhe SHQIPËRIA TJETËR”.

Ata mbajnë parrulla në duar, kur shkruhet ‘Drejtësi për Klodianin’.

23cab783 55d2 49dc ad6b 4fa5b4138a19 696x522 1

48a85066 3fbb 4f21 80e6 da03bdb0b422 640x480 1

b7bbb08a 8185 4a93 9ddc e59bf6795286 640x853 1