Policia sulmon protestuesit me gaz dhe ujë! Të rinjtë po protestonin paqësisht pa asnjë provokim

Policia ka provokuar protestuesit duke hedhur gaz lotësjellës dhe ujë në drejtim të të rinjve që protestojnë.

Përballja po ndodh në urën që ndodhet tek Policia e Tiranës.

Protestuesit nuk po bënin asnjë gjë, ndërsa policia nisi sulmin me ujë dhe më pas hodhi dhe gaz lotësjellës.

Protestuesi i janë përgjigjur policisë duke u ulur në rrugë.

1 28

2 22

3 14

4 9