Nuk heqin dorë nga inskenimet…

Nga Luan BAÇI

Nuk heqin dore nga inskenimet drejtuesit e PS ne Fier! Te braktisur jo vetem nga qytetaret por edhe nga mbeshtetesit dhe votuesit e tyre, kerkojne me çdo kusht, te japin pershtypjen se po sulmohen nga opozita.

Pasi qendruan disa ore prane selise se tyre dhe paguan 10-15 adoleshente, qe te vinin te selia dhe ata te benin trimin, dhe me heroizem te pashoq ta shpetonin godinen, kishin thirrur dhe shume police, qe nen urdherat e nenes Parti, ishin te gatshem per te dhene edhe jeten.

Kjo gje qe nuk ju funksionoi dhe pastaj dolen vete dhe dogjen nje kazan me plehra, qe Subashi e kishte pergatitur enkas qe te merrte flake shpejte.

Jeni te pakrahasueshem ne ligesine qe keni.

Jeni shume te pa turp.

Kot e keni, jeni te mbaruar, jeni vetem dhe nuk ka inskenim, perpjekje dhe mashtrim qe ju shpeton.

25 Prilli eshte dita e gjykimit dhe sovrani do te thot fjalen me vote.

Ne nuk biem pre e provokimeve tuaja dhe e inskenimeve te ndyra qe vetem mendja juaj e mbrapshte mund ti krijoje.

TURP TE KENI!