Ballina Aktualitet Protestë e fuqishme edhe në Durrës, të rinjtë i venë flakën pemës...

Protestë e fuqishme edhe në Durrës, të rinjtë i venë flakën pemës së Vitit të Ri

Ashtu si në Tiranë, protestuesit në qytetin e Durrësit janë mbledhur në qendër të qytetit dhe i kanë vënë flakën dekorimeve të bashkisë për festat e fundvitit.

Mijëra të rinj u mblodhën këtë mbrëmje në qytetin bregdetar për të protestuar kundër vrasjes së 25 vjeçarit Klodian Rasha nga policia.

Protestuesit kaluan më herët dhe në godinën e policisë, ku lëshuan disa fishekzjarrë ndaj saj.

Deri në këto momente disa persona janë shoqëruar.

Exit mobile version