Ballina Aktualitet Policia zbardh bulevardin me gaz lotsjellës, të rinjtë protestues nuk ndalen…

Policia zbardh bulevardin me gaz lotsjellës, të rinjtë protestues nuk ndalen…

Policia ndërhyn me gaz lotsjellës në urën e madhe të Lanës.

Mësohet se një grup të rinjsh ishin nisur drejt Ministrisë së Brendshme, por janë ndaluar nga efektivët.

Gjatë ndjekjes shumë të rinj janë kapur dhe shoqëruar në Komisarit. Turma është ndarë tashmë, ku njëra pjesë ka vijuar rrugën në Policinë e Tiranës dhe një pjesë në zonën e ish-Bllokut.

Mësohet se janë hedhur më shumë se tetë bomba me gaz lotsjellës.

Exit mobile version