Protestuesit pushtojnë Kryeministrinë, i vendosin flakën pemës së Krishtlindjeve

Protetsuesit pushtojnë Kryeministrine dhe i vendosin flakën pemës së Krishtlindjeve. Protesta vazhdon dhe qytetarët janë të irrituar me vrasjen e 25 vjeçarit nga policia.

Qindra qytetarë janë duke protestuar kundër policisë pas vrasjes së të riut Klodian Rasha. Ata aktualisht janë mbledhur para kryeministrisë. Disa prej të rinjve kanë vendosur që ti venë flakën bredhit të vendosur tek kryeministria, në shenjë revolte ndaj shtetit.

Protestuesit shfaqen të irrituar dhe mes turmës dëgjohen thirrjet: “Poshtë diktatura”, “hiqini kapelet” drejtuar policëve.