Burime nga lobi grek: Rama mund të bëjë një foto me Biden

Edi Rama është pranë një takimi në SHBA me presidentin e sapozgjedhur Biden. Ai dje ishte në një takim drekë me klerikun greko ortodoks Alexandros , i cili njihet për afërsinë r tij me administratën demokrate.

I biri i tij, Michalis Karloutsos ka dhe një kompani lobimi të afërt me rrethet pranë Biden. Butime nga lobi grek ne Shba bëjnë me dije se patriarku i NY është fare pranë qëllimit për të siguruar një foto takim Rama Biden.

Nuk dihet se sa një gjë e tillë do ta ndihmojë qeverinë shqiptare të sigurojë më shpejt vaksinën.