Foto/ Paloka: Njerëzit e sëmurë dergjen, ish-ministri mburrje luksi me paratë e tenderave dhe të check-up

Në një kohë që nëpër spitale dhe ambulanca rrugëve po dergjen gjithnjë e më shumë të sëmurë nga COVID, ndërsa numri i viktimave rritet përditë, deputeti i PS, ish-ministei i shëndetësisë, Ilir Beqja, jep shfaqje luksi në rrjetet.

Pikërisht kur ekononia e familjeve shqiptare është në pikun e fundit të krizës, kur shqiptarët janë duke marrë edhe ilaçet me lista, Beqja në profilin e tij në rrjetet sociale, tregon se si po shijon karkalecat e detit zhytur në havjar.

Nënkryetari i PD, Edi Paloka përmes një postimi në fb e quaji këtë një mburrje luksi me paratë e tenderave dhe të check-up në shëndetësi.

Postimi i plotë i Palokës: Shikoni sesi mburret hajduti Ilir Beqaj se e ka shtruar me kavjar sot. Sot, kur të sëmurët dergjen rrugëve! Luks me paratë nga tenderat dhe check-up në shëndetësi, për Edi Ramën dhe shokët e tij, varfëri dhe lotë për njerëzit.

beq