Humbin jetën nga Covid-19 dy persona në Elbasan, njëri prej tyre 37 vjeç

Dy persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan. Sipas raportimeve, pacientët që humbën betejen me koronavirusin janë një 73-vjeçar dhe një 37-vjeçar.

Të dy ata ishin pa sëmundje bashkëshoqëruese.

Gjendja e të riut u rëndua 10 ditë më parë dhe ndërroi jetë mëngjesin e sotëm.