Ballina Sport Barcelona kërkon të marrë Shkodran Mustafin në janar

Barcelona kërkon të marrë Shkodran Mustafin në janar

Shkodran Mustafi është në listën e ngushtë të Barcelonës për blerjet e afatit kalimtar dimëror, i cili hapet në fillim të janarit.

Barcelona ka mbetur pa asnjë qendërmbrojtës tani për tani, pas lëndimit të Clement Lenglet në fitoren e thellë 4:0 kundër Osasunës të dielën në La Liga.

Lëndimi i tij nënkupton se Barça nuk e ka në dispozicion asnjë qendërmbrojtës në këtë kohë, duke qenë se Gerard Pique, Ronald Araujo dhe Samuel Umtiti janë të lënduar po ashtu.

Derisa Lenglet pritet të rikthehet së shpejti, Pique, Umtiti dhe Roberto pritet të mungojnë disa muaj.

Sipas Mundo Deportivos, gazetës së afërt me klubin katalonas, synimi kryesor i Barçës mbetet Eric Garcia i Manchester City.

Por, mundësitë që ta kthejnë atë në klub në janar janë shumë të vogla, prandaj Barcelona është duke menduar të sjellë përforcime nga tjetërkund.

Dy prej emrave më të përfolur janë Shkodran Mustafi i Arsenalit dhe Antonio Rudiger i Chelsea.

Mustafi – mbrojtësi shqiptar i Gjermanisë – sapo është kthyer nga lëndimi, i cili ia ndërpreu formën e mirë që e kishte gjetur nën udhëheqjen e trajnerit Mikel Arteta, pas një sezoni të dobët dhe plot kritika që e kishte nën drejtimin e Unai Emery.

Exit mobile version