Sapo kishte kaluar Covid-19, humb jetën mjeku i njohur

Një tjetër mjek humb jetën nga Covid 19 dhe pasojat pulmonare të shkaktuara prej tij. Sot është ndarë nga jeta në moshën 67- vjeçare mjeku pediatër nga Kavaja Idajet Deda.
 
Mjeku Idajet Deda kishte më shumë se 40 ditë që vuante nga koronavirusi.

 

Më pas ai ishte negativizuar por prej rreth 20 ditësh ndodhej në një spital privat ku oksigjenohej në periudhën post Covid19.

Sipas të afërmve mjeku ka pasur problemet pulmonare post Covid 19 të cilat dyshohet se i kanë marrë jetën.

Aktualisht mjeku i njohur ishte në pension por për shkak të nevojës spitalit të Kavajës për mjek Ai kishte vendosur të rikthehej në shërbim të pacientëve. Këtë nuk ja arritit dot sepse u prek nga Covid19, e cila i solli probleme që i shkaktuan edhe humbjen e jetës.

auto sdfhgh1606644799