Foto/ Bota po vajton për Maradonën!

Bota po bën homazhe në nderim të Diego Armando Maradonës. Legjenda e futbollit botëror ndërroi jetë të mërkurën në moshën 60-vjeç pas një arresti kardiorespirator.

Shuarja e dhjetëshit legjendar ka shkaktuar pikëllim të madh te miliona njerëz në mbarë botën.

Në Argjentinë, në vendin ku është lindur dhe ku vdiq legjenda, njerëzit po përjetojnë shok të jashtëzakonshëm. Autoritet atje shpallën tri ditë zie në shenjë nderimi për Maradonën, me të cilin Argjentina ishte shpallur edhe kampione e botës.

1 41

2 35
A

3 28