Rama ”masakrohet” nga miqtë e tij: Ore kështu siç i reklamon ti, të vjen të lësh shtëpinë e të vesh te Infektivi…

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një video-mesazh të një qytetari i cili rrëfen  eksperiencën e tij në spitalin Shefqet Ndroqi. Qytetari shprehet me superlativa ndaj shërbmit të marrë në spitalin publik gjatë betejës së tij me Covidin. Kjo ka sjellë reagimin e ndjekësve të kryeministrit të cilët i shprehin me ironi se spitalet nuk janë hotele me 5 yje siç i shet ai.

Disa të tjerë luten që politikanët t’i provojnë njëher vetë kushtet e mira që reklamojnë.

Komentuesi 1: Kështu siç flet Ogerta Manastirliu edhe ti, të vjen të lesh shtëpinë dhe të shkosh të flesh në hotelin me 5 yje: në Spitalin Infektiv.

Komentuesi 2: Bo bo po na i shet keto postimet sikur mjekesia ben vertet ate qe thot ky.

Ore a e kupton qe njerzit mezi presin te hapen kutite e votimit ne dt 25 per tet zhdukur ty se vetem propagande po hane ne vend qe te hane buke.

Rama: Une nuk shes asgje dhe zotrote ketu ke hyre me deshire, nuk te ka futur njeri me zor, keshtu qe mund te dalesh lirisht me nje klik ne vend se te ndotesh mjedisin e komunikimit ketu, ndersa sa per kutite e votimit ne dt 25 mos ki asnje merak, thjesht bej durim se erdhi prilli e do ta shohesh ti e kush si ti flet mbrapsht, se cfare mendon populli!

Komentuesi 3: Or lene se kur i permen emrin e spitalit sh ndroqit njerzeve vdesin pa shku jo te shkojn po ty me gjith ate te shkuara.

Mos u bofsh per spital se edim realitetin e shendetsis ku jetojm.

Rama: Manushaqe Vokshi ti qe shyqyr nuk ke qene ne spital e di, ndersa ky zoteria qe ka pare vdekjen me sy nuk e di!

Rama: Te shash e te akuzosh nuk eshte te kerkosh llogari, po thjesht te tregosh harbuteri!