Vokshi publikon mesazhin e një mësueseje: Dhe Rama thotë: “Kemi gjithçka nën kontroll”!

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka publikuar mesazhin e një mësuesje e cil ashkruan se, ka dy javë e karantinuar por asnjë nuk kujtohet për t’i bërë tamponin. Ajo shkruan se janë mbi 10 mësuese të karanatinuara si edhe drejtoresha e shkollës. Pothuajse të gjitna janë prekur nga Covid në shkollë.

Reagimi i Vokshit

#Denoncimi i një mësueseje.

2 javë vetëkarantinuar, asnjë nuk shkon për t’i bërë tamponin. Ndërkohë ka infektuar edhe bashkëshortin.

Dhe #Rama thotë: kemi gjithçka nën kontroll.

Si mund të keqtrajtohen mësuesit në këtë mënyrë?? Si mundet kaq papërgjegjshmëri?

#TestimeMasivePërMësuesit

#MbroMësuesit

126368998 10158978357214429 8672785649897610345 n