Qënie të tilla edhe burgun e kanë pak…

Nënkryetari i PD, Edi Paloka shprehet se, Edi Rama po sajon historira me “Shtëpinë e verdhë”, kur vetëm Moska dhe Beogradi tentojnë të mbajnë në këmbë të tilla sajesa.

Paloka shkruan në një postim në Facebook se, të gjitha sajesat po ndodhin në mes të një pandemie që ka dalë jashtë kontrollit, ndërsa Rama vijon të vjedhë shqiptarët.

“Qenie si këto, që për pushtet dhe para janë gati për çdo ndyrësi, edhe burgun e kanë pak”, shkruan Paloka.

Postimi i nënkryetarit të PD, Edi Paloka

Sajuan fillimisht histori me “Shtepine e verdhe” ne nje kohe qe vetem Moska e Beogradi tentojne ende te mbajne ne kembe sajesa te tilla!

Sajuan pak dite me pas historine e kasetes “se zhdukur”… Doli se kaseten e kishte marre BBC nepermjet Dash Pezes!

E fundit, me te gjitha; Basha hyn si polic me maske ne shtepine e dikujt po gruaja e atij dikushit, e njojti dhe poshte maskes…madje njojti dhe “ciken e Berishes” edhe ate te maskuar!

E te gjitha keto me shpresen se shqiptaret nuk do te shohin se ne mes te nje pandemie te dale komplet jashte kontrolli, Rama dhe zagaret e tij, vazhdojne ti vjedhin!

Qenie si keto, qe per pushtet dhe para jane gati per cdo ndyresi edhe burgun e kane pak…!