Rikthehet në detyrë kushëriri i parë i Taulant Ballës, ish-drejtori i Kovaleshencës ku u shkaktuan viktima nga tërmeti

Rikthehet ne detyre Ahmet Doda, kushuriri i pare i Taulant Bego Yaris! sb

Pershendetje Dr Sa po me erdhi nje informacion nga nje miku im qe sot eshte rikthyer ne detyre ne krye te shtepise se pushimit te ministrise se brendeshme Ahmet Doda kushuriri i pare i Taulant Bego Yaris Balla i cili me veprimet dhe mos veprimet e tij shkaktoj ne konvaleshencen e Ministrise se Brendeshme vdekjen aksidentale nga termeti i 26 Nentorit 2019.

Doda zevendeson ne kete detyre nipin e Qefalive te emeruar pas arrestimit te tij pas termetit te vitit te kaluar…dihet tashme se konvaleshenca eshte baze kryesore e nisjes se ngarkesave te malllit per ne Itali.