Ballina Aktualitet Humb jetën nga Covid-19 Drejtori i Zyrës Arsimore (Foto)

Humb jetën nga Covid-19 Drejtori i Zyrës Arsimore (Foto)

Drejtori i Zyrës Arsimore në Gramsh, Xhevit Dermyshi, ka humbur jetën nga Covid-19  në moshën 66-vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka konfirmuar njësia vendosure e kujdesit shëndetësor Gramsh me anë të një postimi në rrjete sociale, ku thekson se karriera e tij e gjatë la gjurmë në sistemin arsimor.

“Kontributi profesional dhe shoqëror i mësuesit do të mbetet i vlerësuar ndër breza”, shkruhet në reagim.

Exit mobile version