Ballina Aktualitet Situatë kaotike në Fier, Luan Baçi videodenoncim: Qytetarët në rradhë të gjata...

Situatë kaotike në Fier, Luan Baçi videodenoncim: Qytetarët në rradhë të gjata për të bërë testin e Covid-19

Postimi i plotë i Luan Baçit

SITUATA NE FIER JASHTE KONTROLLIT.
KAOS, KORRUPSION, PAPERGJEGJSHMERI.

Ne Fier mbizoteron kaosi, papergjegjshmeria korrupsioni, situata eshte jashte kontrollit.
Covid-19 virusi i rrezikshem mbizoteron kudo.

Jane me dhjetra familje, me te gjithe pjesetaret e tyre te infektuar dhe te pa identifikuar te pa regjistruar askund, askush nuk interesohet per ta.

Marrin mjekimin vete, duke telefonuar mjek me njohje personale, ne te shumten e rasteve, jo mjek infeksionist.

Kurohen ne shtepi, duke paguar infermiere shume shtrenjte per injeksionet.

I blejne ilaçet vete, ata qe munden, pjesa dermuese nuk ka mundesi dhe pijne vetem paracetamol dhe çaj.

Jane me qindra ata qe e dine qe jane me Covid, por levizin lirshem neper qytet, pa u mjekuar dhe aq me teper pa u karantinuar.

Mesues qe detyrohen te vene ne mesim, edhe kur njoftojne se jane te infektuar.

Vdekje pacientesh, qytetare Fierak me Covid qe i njohim mire dhe nuk raportohen si te tille.

Prej nje jave dyndje qytetaresh ne polikliniken e Fierit! Per shkak te nje difekti ne laboratorin e analizave mjekesore kryhet vetem nje numer i ulet i diagnostikimeve, nderkohe qe numri i qytetareve qe presin ne radhe eshte me dhjetera cdo dite.
Nervozizem, pritje e gjate, dhe kaos pa rrugezgjidhje.

I bej thirrje KM te papergjegjshem, te marre masat e duhura, ne Fier dhe gjithe Shqiperine.
Jeta e qytetareve eshte ne rrezik!

Exit mobile version