Ballina Aktualitet Artistja e njohur infektohet me Covid-19, dërgohet në gjendje të rëndë te...

Artistja e njohur infektohet me Covid-19, dërgohet në gjendje të rëndë te Infektivi

Artistja e njohur Justina Aliaj ka rezultuar pozitive me koronavirus. Burime bëjnë me dije se është shtruar në Infektiv dhe ndodhet në gjendje jo shumë të mirë shëndetësore.

Për këtë ka reaguar edhe miku i saj Sokol Parruca, i cili shkruan se po vuan nga mungesa e frymëmarrjes në spitalin Infektiv dhe i bën thirrje publike mjekëve që ta shpëtojnë.

“Justina Aliaj, po vuan mungesën e frymëmarrjes në spitalin  infektiv…E gjithë  vëmendja jonë është  tek ti Justi. E di se nuk ke nevoje për kurajo , se ti je tip kurajoze …e ke treguar forcën e karakterit dhe në ditë të tjera të vështira që ke kaluar në jete…dhe ia ke dalur…Dhe sot do ia dalësh…Ti e din , se të gjithë jemi aty me ty , të gatshëm të të japim frymë nga fryma jonë , siç na ke dhënë ti me artin tënd , shpirtin tënd.Të nderuar mjek !   Sot , para jush qëndron e shtrirë një heroine , një aktore e madhe , një artiste e madhe , një njeri i madh…ju lutem , perunjesisht ju lutemi shpëtoni  JUSTIN”, shkruan miku i saj Sokol Parruca.

Exit mobile version