Vasili-Ramës: Je kryeministër, jo kryekineast! Diku tjetër do përfundoje në burg

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili reagon pas konferencës për shtyp të kryeministrit Edi Rama dhe pas publikimit të djeshëm të videos, ku propogandohej se si ndodhte mrekullia në Spitalin Infektiv në QSUT.

Sipas Vasilit, kryeministri duhet të lerë videot prej kineasti dhe ti kthehet punës për të cilën edhe paguhet, raporton Ora News.

“Edi Rama bëje Shqipërinë si Gjermania, Franca dhe Anglia pastaj krahasoji. Megjithëse po të ishte Gjermani dhe Angli këtu ti do të ishe në burg me kohë”, shkruan ndër të tjera Petrit Vasili.

Reagimi i plotë

Leri videot, je Kryeministër jo KryeKineast!

Edi Rama jane mijera qytetare, qe perballen edhe ne kete moment me COVID, ne lloj lloj situatash hallesh dhe veshtiresish mjeksore dhe shoqerore ekstreme per shkak te pamundesive ekonomike e familjare.

Edi Rama jane mijera mjeke e infermiere, qe perballen per dite me COVID, te pambrojtur si duhet, te papaguar dhe te papaisur me mjetet mjeksore terapeutike, por ata nuk jane pjese e kastit ERTV-an per filmin e peshtire te dites.

Edi Rama lere kete idiotesi me filma dokumentare si te para viteve 90′ kur Shqiperia merrte cmim per ushqimin dhe shqiptaret nuk kishin buke te hanin.

Edi Rama nuk je KryeKineast je Kryeminister dhe bej punen qe ke pergjegjesi dhe paguhesh.

Edi Rama Shtroju punes, perballu me PANDEMINE, boll shtrihesh per dite te kembet dhe paguan Koncesione e tendera dhe nuk ju paguan asnje lek te vetem per ilacet te semureve ne banese, te vetmuar te skamur.

Edi Rama nuk perballet Pandemia me Debate te vdekura te telekomanduara nga Beogradi

Edi Rama nuk eshte pune videosh kjo, por eshte jete njerezish.

Edi Rama kush e ka detyre si ti dhe nuk i ndihmon njerezit kryen krim te rende shteteror, qe nuk e fal as ligji dhe askush.

Edi Rama Leri krahasimet me Gjermanine, Francen dhe Angline.

Edi Rama Beje Shqiperine si Gjermania, Franca dhe Anglia pastaj krahasoji.

Megjithese po te ishte Gjermani dhe Angli ketu ti do te ishe ne burg me kohe….!