Foto/ Përmbyset cisterna e mbushur me gaz, bllokohet aksi kombëtar

Një aksident për fat të mirë pa pasojë në njerëz ka ndodhur gjatë pasdites së sotme, ku një cistern e mbushur me gaz ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar e përmbysur në rrugë.

Ngjarja aksidentale ndodhi në rrugën kombëtarre Qafë Thanë-Përrenjas, në vendin e quajtur “Kthesat e Qafë Thanës”.

Siç shikohet edhe nga fotot e siguruara në terren cistern ka bllokuar të gjithë këtë aks rrugor.

1

2