Basha i përgjigjet sërish Ramës: Shto testimet, rimburso ilaçet për pacientët në shtëpi!Ndal së vjedhuri dhe jepi lekët shqiptarëve

Kreu i opozitës, Lulzim Basha i është përgjigjur sërish Edi Ramës. Me anë të, Basha shkruan në një postim në Twitter se, duhen shtuar testimet dhe duhen rimbursuar ilaçet.

Sipas kreu të opozitës, asgjë nuk vlen më shumë se jeta e njerëzve.

Përgjigja e kryetarit Basha

Shto testimet, rimburso ilaçet për pacientët në shtëpi, shto kapacitetet mjekësore. Ndal së vjedhuri dhe jepi lekët shqiptarëve që sot ju duhet ndihmë dhe jo llafe.

Sulmet politike dhe aleanca e plehrave nuk e mbulojnë dot dështimin tënd. Asgjë nuk vlen më shumë se jeta e njerëzve!