Rama e ka humbur kontrollin mbi pandeminë, Basha: Në vend të llafeve, sot më shumë se kurrë duhen veprime të shpejta

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar sot pas të dhënave të fundit alarmante mbi infektimet dhe vdekjet në Shqipëri: 327 raste dhe 9 vdekje më 1 nëntor.

Në një postim në Twitter, Basha shkruan se, numri i të sëmurëve nga Covid-19 po rritet përditë, fatalitetet po shtohen dhe kapacitetet shëndetësore po shkojnë drejt kolapsit.

Reagimi i plotë i kryetarit Basha

Numri i të sëmurëve nga Covid-19 po rritet përditë, fatalitetet po shtohen dhe kapacitetet shëndetësore po shkojnë drejt kolapsit. Rama ka humbur kontrollin mbi pandeminë, megjithëse vala e dytë ishte paralajmëruar. Po të na kishte dëgjuar, qeveria do kishte marrë masat e duhura.

Në vend të llafeve, sot më shumë se kurrë duhen vendime dhe veprime të shpejta për të rritur testimet dhe fonde për të ndihmuar të sëmurët, shëndetësinë dhe ekonominë. Asgjë nuk është më e çmuar se jeta e njerëzve!