Ballina Politikë Basha: Rama ka humbur çdo kontroll mbi pandeminë, e ka mendjen vetëm...

Basha: Rama ka humbur çdo kontroll mbi pandeminë, e ka mendjen vetëm të vjedhë…

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me situatën e pandemisë ku ndodhet vendi.

Me një reagim në Tëitter, Basha shkruan se Rama nuk heq dorë nga vjedhja me koncensione dhe incineratorë, duke humbur kontrollin mbi pandeminë.

Reagimi i kryetarit Basha në Twitter

Rama ka humbur çdo kontroll mbi pandeminë. Kemi testimet më të ulëta në Europë, numrin më të ulët të mjekëve dhe spitalet në kolaps vetëm sepse ai nuk heq dorë nga vjedhja me inceneratorë e koncesione. Pasi shkatërroi ekonominë tani ai po shkatërron jetën dhe shëndetin e njerëzve.

Exit mobile version