Deklarata e fortë ndaj Ramës: Rrangalla me gratë e tij urinonte bulevardin, gratë naftëtare i përbuz dhe…

Pas deklaratës së Ramës në parlament në lidhje me grevën e urisë që po zhvillojnë gratë naftëtare, ka reaguar sërish nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili.

Duke u kthyer në kohë, Vasili krahason grevën e urisë që zhvilloi Rama në bulevard, duke theksuar se ‘kur bënin gratë e këtij Rrangallës në vitin 2010 greve urie, ky ishte bërë njësh me to dhe i mbështeste, kurse gratë naftëtare i përbuz dhe ju bën karshillëk.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit

Rrangalla dhe grate e tij  perballe grave naftetare!

Kur benin grate e ketij Rrangallës ne vitin 2010 greve urie ky ishte bete njesh me to dhe i mbeshteste, kurse grate naftetare i perbuz dhe ju ben karshillek.

Kur idioti bente greve dhe urinonte e defekonte mu ne mes te bulevardit se kish humbur zgjedhjet ishte normal.

Kurse grate naftetare qe bejne greve se jane vjedhur nga bashkehajdutet e ketij bekan gabim.

KM Rrangalla tha sot ne parlament:

” Përfitoj nga rasti t’ju ftoj dhe ju që të bashkoheni me mua në përpjekje që zonjat ta mbyllin grevë. Sa kohë janë aty bisedimi nuk do ndodhë. Kjo është parimore, jo se nuk dua unë, por janë parimet që funksionon shteti dhe qeveria“, tha Rama

Mos harroni fotot me grate e tij ne greve me çadra ne mes te bulevardit ne 2010 se donte te fitonte zgjedhjet me pahir.