Fotot e protestave të dhunshme/ E gjithë Europa në këmbë kundër masave kufizuese anti-Covid

Në Europë shpërthyen protesta mbrëmjen e shkuar. Mijëra qytetarë dolën në rrugë kundër masave të reja të kufizimit për pandeminë e koronavirusit.

Përplasjet më të forta u regjistruan në Itali, ku pati dhunë mes policisë dhe protestuesve në qytetet e mëdha si Milano e Torino. Këto protesta i bashkohen revoltës në Napoli, që e ndezi i pari serinë e tubimeve agresive.

Protesta pati edhe në Barcelonë, përpara se qeveria të shpallë se ka në plan një izolim të dytë.

Europa po përballet me një numër në rritje të rasteve me koronavirus. Kontinenti i vjetër është kthyer sërish në epiqendrën e pandemisë. Vjeshta ka sjellë shifra të frikshme, megjithatë njerëzit po kundërshtojnë izolimin e dytë, që do të ishte fatal për ekonominë.

auto e41603789213

auto e21603789212

auto e71603789214

auto e81603789214

auto e91603789215

auto e101603789215

auto e121603789216

auto e141603789217

auto e31603789212