Arrestohet miku i narkozyrtarëve, kërkohej për vrasje seriale dhe grabitje, Berisha: dyshime se mund të lirohet

Kryeministri Edi Rama, Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit, Ardi Veliu, Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj, ne ceremonine e inagurimit te godines se re te forcave RENEA, ne Yzberisht, me rastin e 107-vjetorit te krijimit te Policise se Shtetit./r/n/r/nPM Edi Rama, General Director of State Police, Ardi Veliu, Minister of Interior, Sander Lleshaj, at the inauguration ceremony of the new RENEA force building in Yzberisht, on the occasion of the 107th anniversary of the creation of the State Police.

Policia ka arrestuar ditën e sotme në Vlorë një shtetas shumë të rrezikshëm, të identifikuar si Fatjon Isaraj.

Rastin e bën publik një qytetar që shkruan se ky person ka qenë shumë i kërkuar nga pala greke dhe ajo italiane, pasi ka bërë një seri vrasjesh dhe grabitjesh.

Ky i fundit shkruan se Isaraj është mik me zyrtarë të lartë, të cilët mund të influencojnë për lirimin e tij.

Rasti është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha, që shkruan se policia mund ta lirojë për shkak të lidhjeve të forta me narkozyrtarë.

‘Arrestohet nje vrases serial ne Kropisht te Vlores.

Dyshohet lirimi i tij per shkak te lidhjeve te forta me narkozyrtare!

Lexoni mesaxhin e qyteterit dixhital! sb

Mirmbrema i nderuar e i respektuar