Ballina Aktualitet Luks i shfrenuar në kohë pandemie/ Vartësit e Belindeës 2 mijë euro...

Luks i shfrenuar në kohë pandemie/ Vartësit e Belindeës 2 mijë euro për një drekë…

Një drekë e porositur për shtatë anëtarë të Këshillit Mbikqyrës të Autoritetit të Aviacionit Civil, ka kushtuar mbi 2 mijë euro.

Ky denoncim ka ardhur nga kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamabër Malltezi, I cili I quan ‘hallexhinj të mëdhenj’, pasi deri në 2000 euro mund ta quanin “shpenzime të vogla” dhe e kryenin pa tender fare.

Duke si darka e “GRUAS SE BILALIT” që pagoi 70,000 usd për një darkë! “Hani derra – pini derra!”, shkruan Malltezi.

Denoncimi i Jamarbër Malltezit

BOOO Hallexhinj te medhenj tek aviacioni civil! Dreke per 7 veta mbi 2000 euro! Se deri 2000 euro mund ta quanin “shpenzime te vogla” dhe e kryenin pa tender fare. Cmenduri. Duket si darka e “GRUAS SE BILALIT” qe pagoi 70,000 usd per nje darke! “Hani derra – pini derra!”

Exit mobile version