Ballina Aktualitet Mediu-Ramës: Nuk matesh dot me Berishën!

Mediu-Ramës: Nuk matesh dot me Berishën!

Ish kryeministri Sali Berisha dhe kryeministri Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me ceshtjen e CEZ. /r/n/r/nFormer Prime Minister Sali Berisha and Prime Minister Edi Rama, during a parliamentary session.

Kryetari i PR, Fatmir Mediu shprehet se, Rama kërkon të hedh poshtë çdo arritje të shqiptarëve për të fshehur rrënimin që i ka bërë Shqipërisë.

Në positmin e tij në Facebook, Mediu thekson se Rama kërkon të matet me Berishën, por ndryshe nga Berisha që ka qënë I pari që e futi Shqipërinë në NATO, priti Presidentin e Amerikan George W.Bush I cili tha ‘Kosova e Pavarur’, liberalizoi vizat etj., Rama i ka mbyllur Shqipërisë rrugën Europiane dhe konsiderohet sot regjimi më i korruptuar në Ballkan.

Postimi i plotë i Fatmir Mediut

-Rama kërkon të hedh poshtë çdo arritje të shqiptarëve për të fshehur rrënimin që i ka bërë Shqipërisë:

-Kërkon të matet me Berishën për marëdhëniet ndërkombëtare.

-Rama i ka mbyllur Shqipërisë rrugën Europiane, konsiderohet sot regjimi më i korruptuar në Ballkan.

-Berisha antarësoi Shqipërinë në KSBE(OSBE) 19 Qershor 1991

-1992 Qershor, Berisha pritet zyrtarisht në Shtëpinë e Barshë nga Presidenti Amerikan George H. Bush

-Berisha Maj 1993, Shqipëria pranohet anëtare e Asamblesë së Atlantikut të Veriut.

-23 Shkurt 1994, Presidenti Dr. Sali Berisha nënshkroi Dokumentin Kuadër të PfP duke e bërë Shqipërinë zyrtarisht anëtare të kësaj iniciative (PfP).

-Më 1995, Presidenti Bill Clinton ftoi zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë, Presidentin Berisha.

-2 Prill 2008 në Bukuresht, Sali Berisha merr ftesën për NATO

-2 Prill 2009, Berisha antarëson Shqipërinë në NATO

-13 Korrik 1995, Berisha antarësoi Shqipërinë në Këshillin e Europës

-19 Qershor 2006 Berisha nënshkruan Marëveshjen e Stabilizim Asociimit

-10 Qershor 2007 Berisha pret Presidnetin Amerikan George W.Bush i cili deklaroi Shqipëria do bëhet anëtare e NATOs dhe Kosova e pavarur

-28.04.2009 Berisha dorëzon aplikimin për anëtarësim në BE

-15 Dhjetor 2010, Berisha liberalizoj vizat për BE

-Rama zero në marëdhëniet ndërkombëtare

Exit mobile version