Ballina Aktualitet Rama u bën presion grave që janë futur në grevë urie

Rama u bën presion grave që janë futur në grevë urie

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për grevën e naftëtarëve në Ballsh. Ndërkohë që pak ditë më parë ju bëri thirrje që të ndërprisnin grevën e urisë, naftëtarët refuzuan këtë kërkesë të Ramës, por e ftuan që ti takonte atje.

Rama shkruan se pa u ndalur greva nuk do të nisë asnjë bashkëbisedim dhe se ideja për tu futur në grevë mund t’i faturosh qeverisë kusuret e një kompanie private është shumë e gabuar.

Rama shton se me tu ndalur greva ato do të ulën dhe të bisedojnë vëllazërisht.

Postimi i plotë: Keqardhje për refuzimin për të ndërprerë grevën në Ballsh,sepse pa u ndalur greva nuk do të nisë dot asnjë bashkëbisedim!Ideja se duke u futur në grevë mund t’i faturosh qeverisë kusuret e një kompanie private është shumë e gabuar. Me t’u ndalur greva ulemi bisedojmë vëllazërisht!

Exit mobile version