Video/ Shëndetësia në kolaps, Basha: Shqiptarët luftojnë për jetën, Rama ka prioritet tenderat sekretë e koncensionet korruptive

“Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë”

Kryetari i PD, Lulzim Basha shprehet se, papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë.

Basha shkruan në reagimin e tij se, shqiptarët luftojnë për jetën, Rama ka prioritet tenderat sekretë e koncensionet korruptive.

Reagimi kryetarit Basha

Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë, ka dëbuar mjekët, ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.

Zgjidhja emergjente është rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për marrjen e mjekimit ambulator kundër COVID-19, mbështetja financiare e mjekëve dhe infermierëve dhe shtimi i numrit të tyre.

Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët dhe jo në xhepat e pushtetarëve.

Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës

Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë, ka dëbuar mjekët, ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.Zgjidhja emergjente është rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për marrjen e mjekimit ambulator kundër COVID-19, mbështetja financiare e mjekëve dhe infermierëve dhe shtimi i numrit të tyre.Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët dhe jo në xhepat e pushtetarëve.

Gepostet von Lulzim Basha am Dienstag, 20. Oktober 2020