Ballina Aktualitet Ç’do thonë ministrat për Ramën një ditë pas 25 prillit

Ç’do thonë ministrat për Ramën një ditë pas 25 prillit

Nga Agim XHAFKA

Ç’do thonë për Ramën një ditë pas 25 prillit:

*** ***. ***. ***. ***. ***

Majko: -Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet.

Braçe: -Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin.

Shalsi: -Nuk vodhi me lezet siç premtuam.

Spiropali: -Skënderbeut ky t’i hajë kakën. As kalit nuk iu afrua.

Ulsiu: -Për pak morëm me qafë dhe Metën.

Ulqini: -Nuk më la të flisja njëherë pa do ia qr.

Ruçi: -Më vuri kryetar parlamenti pa mē pyetur. Arrogant dhe i trashë.

Xhaçka: -Shyqyr që u prishën radarët se çdo dy minuta fiki,fiki më thosh.

Xhafaj: -Aq drogë sa kishte Surreli nuk kishte as Durrësi dhe as Vlora së bashku.

Tualeti: -Më detyroi 8 vjet që në 5 fjalë të thoja 6 gënjeshtra.

Tigri: -Mos rindërto deri tërmetin tjetër,më bërtiste.

Gjiknuri: -Burrë legen,vetë na thosh vidhni vota,pastaj na inçizonte dhe ia çonte kasetat prokurorisë.

Fino: -M’u fry barku nga mashtrimet e tij.

Veliaj: -Na e mbushi Tiranën me kulla. Ec e prishi tani.

Lleshi: -Hidhu gaz helmues fëmijëve,më urdhëronte.

Balluku: -Shyqyr që theu qafën se në burg do përfundonim si parti.

Lame: -Donte të merrte edhe tapitë e tokave të Strugës. Budalla i lindur.

Top-Channel: -Theu qafën kryeministri më i paaftë dhe mashtruesi më i madh.

Klan: -Nga tani Shqipëria merr frymë lirisht.

Lorenci: -Një bq më pak.

Exit mobile version