Gazetarët: Basha doli fitues përballë Ramës

Gazetarët e ftuar në ‘Zonë e Lirë’ kanë bërë edhe një klasifikim të pikëve që Basha fitoi mbrëmjen e djeshme përballë kryeministrit Rama me ndërhyrjen e tij në telefon për inceneratorët.

Ornela Liperi: Basha fitoi pikë. Pashë një kryetar opozite që është i ndjeshëm dhe reagon.

Por për ndjesinë e politikës, ndërhyrja ishte e mirë.

Ervis Iljazaj: Fakti që Basha insiton të nëjë një debat me Ramën është super. Kjo është si Rama ik. Ai që ndjek ka një favorizim. Telefoni pastaj ul pikë sepse është i pabarabartë

Arjan Curri: Basha nuk bën batutaxhiun. Një nga kopjimet që Rama bën është ajo që i referohet gjyshe. Kjo është një shprehje e Senegës, dhe këtë ia vë në gojë gjyshes.

Kopjo andej, merr andej nuk është e mirë.

Basha: Dje në 30 vite nuk kemi parë një politikan të tillë të hidhet nga kolltuku.

Duhet të ishte në siklet të madh…