Berisha pyet Ramën: Pse refuzove Vettingun për politikanët, ligjin që PD solli në Parlament?

Ish kryeministri Sali Berisha dhe kryeministri Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me ceshtjen e CEZ. /r/n/r/nFormer Prime Minister Sali Berisha and Prime Minister Edi Rama, during a parliamentary session.

Ish-Kryeministri Berisha, i është përgjigjur me një video kryeministrit Rama, pasi ky i fundit deklaroi se në Shqipëri koka e korrupsionit nuk janë politikanët.

Berisha I fton qytetarët ta pyesin Ramën pse refuzove Vettingun për politikanët, kur ligjin në parlament ta solli PD.

“Edvin Hajduti deklaron: Ne Shqiperi koka e korrupsionit nuk jane politikanet!

Ftoj çdo qytetar te shtroje pyetjen: Pse refuzove vetingun per politikanet, ligjin qe PD solli ne parlament?

Apo druaje se ndeshkoheshe me largim nga politika drejt e ne biruce? sb”, shkruan Berisha.

Edvin Hajduti deklaron: Ne Shqiperi koka e korrupsionit nuk jane politikanet!Ftoj çdo qytetar te shtroje pyetjen: Pse refuzove vetingun per politikanet, ligjin qe PD solli ne parlament? Apo druaje se ndeshkoheshe me largim nga politika drejt e ne biruce? sb

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 16. Oktober 2020