Berisha: Ja pse Zani ka të drejtë që kërkon lirimin

Ish-Kryeministri Berisha në një postim në Facebook ka reaguar pas kërkesës së kapobanmdës së Vlorës, Zani Çaushi për t’u liruar nga burgu.

Sipas Berishës, ja pse Zani ka të drejtë që kërkon lirimin.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Zani ka te drejte qe kerkon lirimin:

1-Ai eshte bandit i partise.

2-Ai u tradhetua sepse vertet vrau e vrau, plackiti dhe perdhunoi sa deshi ne Vlore por me urdher dhe per interesa te Partise.

3-Zani me kollaro shik, mentori i tij kryesoi parlamentin dhe tani akademine nderkohe qe ai dergjet ne burg. Padrejtesi!.

4- Zani nuk vrau kater oficere policie dhe nuk mori 4 denime me vdekje siç vrau Dritan Dajti qe me angazhimin e Edi Rames arriti te heqe te katerta dhe pritet te lere burgun.

5- Zgjedhjet erdhen, Zani me mbeshtetjen e narkodeputetit te ben zap e sterzap Çolen e Vloren!

Ju sygjeroj te lexoni per ndjesen gjyqesore ndaj Zanit. sb

https://www.facebook.com/536937076421721/posts/3327002290748505/