Basha i përgiigjet Ramës: Vendi i mbytur nga plehrat, trego ku i ke çuar 70 milionë euro?

Kreu i Opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha ka reaguar ndaj Edi Ramës me një postim në Twitter.

Basha i shkruan Ramës që të lerë viktimizimin, por të tregojë se ku kanë shkuar 70 milionë eurot që shteti ka dhënë, ndërsa Shqipëria është e mbushur plot me plehra.

Reagimi kryetarit Basha

Lere viktimizimin për të fshehur vjedhjen. Plehrat e tua janë në çdo cep të Shqipërisë dhe 70 mil euro kanë avulluar pa bërë asgjë. Trego ku i ke çuar lekët. Retorika boshe nuk të shpëton dot këtë herë. Atë që nuk e thua dot sot, do ta thuash nesër në bankën e të akuzuarve.

auto Screenshot 11602850112