Berisha: Edvin Hajdutit i ikën tepeleku, i vërsulet i tërbuar gazetarëve sepse e di që do dënohet me 32 vjet burg!

Ish-Kryeministri Sali Berisha shkruan në një postim në Facebook se, Edvin Hajdutit i ikën tepeleku, i kapur mat nga mega afera korruptive e tij prej 430 milionë euro e djegësave.

Berisha shkruan se, nuk thuhet kot për të se godet ministra në mbledhje qeverie dhe në zyrë.

Reagimi i ish-Kryeministrit Berisha

Skene e papare! Nuk thuhet kot per te se godet ministra ne mbledhje qeverie dhe ne zyre. Edvin Hajdutit i iken tepeleku, i kapur mat nga mega afera korruptive e tij prej 430 milione euro e djegesave.

Ai u versulet i tmerruar nga faktet gazetareve ne studio si brigand, duke shkelur çdo rregull etik, shendetesor nga tmerri dhe terbimi.

Kjo sepse ai e di se ka kryer megavjedhje per te cilen do te denohet se paku 32 vjet burg! sb

Skene e papare!Nuk thuhet kot per te se godet ministra ne mbledhje qeverie dhe ne zyre.Edvin Hajdutit i iken tepeleku, i kapur mat nga mega afera korruptive e tij prej 430 milione euro e djegesave.Ai u versulet i tmerruar nga faktet gazetareve ne studio si brigand, duke shkelur çdo rregull etik, shendetesor nga tmerri dhe terbimi.Kjo sepse ai e di se ka kryer megavjedhje per te cilen do te denohet se paku 32 vjet Burg! sb

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 16. Oktober 2020