Video/ Teliti tregon faktet: Paketa e gjysmake braktisi ekonominë. Nuk mbajti premtimin për paketën e tretë

Nga Dorjan TELITI

Ekonomia buzë greminës, biznesi në faliment, qytetarët të dëshpëruar.

Faktet janë kokëforta: ER me dy paketat e tij gjysmake prej 101 milionë euro thjesht braktisi ekonominë.

Premtoi paketën e tretë por më pas u tërhoq, ndërkohë që Maqedonia e Veriut ka dhënë paketën e katërt.

Premtoi paketën e rimëkëmbjes, por ishin thjesht propagandë boshe.

Paratë janë, buxhet ka, lekët e shqiptarëve nuk mund të jenë vetëm për të paguar koncesionet dhe PPP-të.

Koha nuk pret!

Ekonomia buzë greminës, biznesi në faliment, qytetarët të dëshpëruar. Faktet janë kokëforta: ER me dy paketat e tij gjysmake prej 101 milionë euro thjesht braktisi ekonominë. Premtoi paketën e tretë por më pas u tërhoq, ndërkohë që Maqedonia e Veriut ka dhënë paketën e katërt. Premtoi paketën e rimëkëmbjes, por ishin thjesht propagandë boshe. Paratë janë, buxhet ka, lekët e shqiptarëve nuk mund të jenë vetëm për të paguar koncesionet dhe PPP-të. Koha nuk pret!

Gepostet von Dorjan Teliti am Donnerstag, 15. Oktober 2020