Mbappe mesazh Real Madridit

Është e shkruar që Mbappe dhe Real Madridi të përfundojnë së bashku.

Kylian Mbappe, sulmuesi i Paris Saint Germain, i ka dërguar një tjetër mesazh Real Madridit pas ndeshjes së mbrëmshme në Ligën e Kombeve mes Kroacisë dhe Francës.

“Respekt maksimal”, ka shkruar ai në Instagram teksa ka publikuar foto me Luka Modricin.

Mbappe është objektivi i Real Madridit që disa vite.

Raportohet se gjithçka do të realizohet në vitin 2021 dhe se më në fund, Mbappe do ta veshë fanellën e Real Madridit.