Deklarata skandaloze e psikopatit që nxit dhunë: Kush të rreh të don!

Kryeministri, Edi Rama, duke folur gjate seances se fundit parlamentare te sesionit te 6 te Kuvendit te Shqiperise, ku ne rend te dites jane projektligjet per Reformen ne Drejtesi./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, speaks during a parliamentary session.

Që Rama është një skizofren me kartelë dhe që në kushtet e skizofrenisë ka ushtruar dhunë edhe ndaj familjarëve të tij duke mos kursyer as nënën e tij të ndjerë kjo dihet, por që kjo thirrje e këtij njeriu të sëmurë të bëhet publike nga pozita e Kryeministrit drejtuar Kryetarit të opozitës, atëhere këtu kemi të bëjmë me një çmenduri që duhet të izolohet sa më parë.

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me ironi kryetarit të PD Lulzim Basha, në lidhje me shkarkimin e kryebashkiakes së Durrësit.

Duke përgënjeshtuar lajmin në fjalë, Rama “ka përkëdheluar dhe sulmuar” në të njëjtën kohë, kryetarin e PD, Lulzim Basha.

Kryeministri tha se e do shumë Bashën, por se ndonjëherë e do një shpullë kur e meriton, duke shtuar se kushti i dashurisë është “kush të rreth të don”.

“Më vjen keq për Lulin, e dua shumë, por ndonjë shpullë 1 herë në muaj kur e meriton duhet t’ia japësh, sepse është kusht i dashurisë, kush të rreh të do…”- tha ndër të tjera Rama.