Ballina Aktualitet Mashtrimi me kapacitetet spitalore/ Spahia: Edhe për numrin e shtretërve gënjejnë! E...

Mashtrimi me kapacitetet spitalore/ Spahia: Edhe për numrin e shtretërve gënjejnë! E bëjnë në 3D (Video)

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka zbuluar një tjetër gënjeshtër të Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila më 16 mars kur filloi pandemia thoshte me zë dhe figurë se kishin në dispozicion 9 mijë shtretër në spitale ndërsa më 10 tetor thotë që kemi 1600 shtretër në dispozicion.

Reagimi i Bardhit

Ja se si i kanë mashtruar njerëzit me zë e figurë, për kapacitetet spitalore në përballjen me Covid-19! Çdo herë japin shifër të ndryshme sepse nuk thonë kurrë të vërtetën!

Vetëm gënjeshtra që zbulojnë se kjo qeveri impenjohet vetëm për koncesione e tendera të errët sekretë e aspak për qytetarët! Nuk ka tjetër qeveri në botë që të injorojë qytetarët e vet në kushte pandemie, si kjo e Edi Ramës! #Turp

Exit mobile version